Menü Kapat

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) ve Lojistik

RPA, kurallara dayalı iş süreçlerini otomatikleştiren bir yazılım türüdür. Daha önce insanların gerçekleştirmesini gerektiren yüksek hacimli, tekrarlanabilir görevlerin üstesinden gelebilir. RPA, mevcut BT altyapınızda değişiklik yapmanızı gerektirmez, bu da işletmelerin arka ofis operasyonlarını otomatikleştirmesini kolay ve uygun maliyetli bir yol haline getirir.

RPA, kurallara dayalı iş süreçlerini otomatikleştiren bir yazılım türüdür.

RPA, kurallara dayalı iş süreçlerini otomatikleştiren bir yazılım türüdür. YZ’nın aksine, RPA kendi kendine öğrenmez, bunun yerine önceden programlanmış talimatları takip eder. Ayrıca doğal dil yeteneklerine sahip olmadığı için chatbotlardan farklıdır.

Daha önce insanların gerçekleştirmesini gerektiren yüksek hacimli, tekrarlanabilir görevlerin üstesinden gelebilir

RPA, büyük hacimli verileri işleyebilir. Ayrıca, daha önce insanların gerçekleştirmesini gerektiren tekrarlayan görevlerin yanı sıra hataya açık veya zaman alıcı görevleri de gerçekleştirebilir.

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) Lojistik
Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) Lojistik

RPA, mevcut BT altyapınızda değişiklik yapmanızı gerektirmez.

RPA, mevcut BT altyapınızda değişiklik yapmanızı gerektirmez. Yazılım herhangi bir cihaza (masaüstü, dizüstü bilgisayar veya sunucu) kurulabilir ve tüm işletim sistemleri ve tarayıcılarla çalışır.

RPA’yı yeni süreçler için veya halihazırda uygulanmakta olan süreçleri otomatikleştirmek için kullanmayı planlıyorsanız, çalışanlarınızın çalışma şeklini değiştirmemenin önemli olduğunu unutmayın; bu onların üretkenliğini sınırlayacak ve strese neden olacaktır. Bunun yerine, RPA’nın mevcut süreçleri düzene sokmaya nasıl yardımcı olabileceğine bakın, böylece çalışanların plakalarında çok fazla iş kalmaz.

RPA, işin yapılma şeklini değiştiren bir teknolojidir.

RPA, işin yapılma şeklini değiştiren bir teknolojidir. İşletmelerin süreçlerini otomatikleştirmelerine ve verimliliği artırmalarına yardımcı olabilir. Aslında Forbes, RPA’nın şirketlerin 2025 yılına kadar yaklaşık 15 milyar dolarlık maliyet tasarrufu yapmasına yardımcı olabileceğini belirtiyor.

RPA’nın şirketinize nasıl fayda sağlayabileceğini merak ediyorsanız, nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için diğer blog gönderilerimize göz atabilirsiniz!

RPA, bir çalışanın bu görevleri tamamlamak için bir dizi kuralı izlediği yerde geleneksel olarak insan emeği kullanılarak yapılan arka uç işlemlerini otomatikleştirmenize olanak tanır.

RPA, işin yapılma şeklini dönüştüren ve şirketlerin, bir çalışanın bu görevleri tamamlamak için bir dizi kuralı takip ettiği, geleneksel olarak manuel insan emeği kullanılarak yapılan arka uç işlemlerini otomatikleştirmesine olanak tanıyan bir teknolojidir. RPA, işletmenizin operasyonel verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlamasına yardımcı olur.

RPA teknolojisi, hem zamandan hem de paradan tasarruf ederken arka ofis işlemlerini konsolide etmek ve basitleştirmek için harika bir fırsat sunar

RPA teknolojisi, arka ofis süreçlerini konsolide etmek ve basitleştirmek ve zamandan, paradan ve insan kaynaklarından tasarruf etmek için heyecan verici bir fırsattır.

RPA’yı henüz duymadıysanız, işin yapılma şeklini değiştiren bir teknolojidir. Daha önce insanlar tarafından yapılması gereken manuel çaba gerektiren yüksek hacimli tekrarlanabilir görevlerin üstesinden gelebilir. En iyi kısım? Mevcut BT altyapınızda değişiklik yapmanızı gerektirmez; hepsi bulut bilişim ile destekleniyor.

Sonuç

RPA teknolojisi, işin yapılma şeklini değiştiriyor. Hem zamandan hem de paradan tasarruf ederken arka ofis işlemlerini konsolide etmek ve basitleştirmek için harika bir fırsat sunar.